Založ si blog

Gyimesi (Oľano) odmieta počúvať slovenskú hymnu v NR SR

Keď sa v NR SR hrá slovenská hymna, tak Gyimesi (Oľano) vždy pohŕdavo s nenávisťou uteká z rokovacej sály NR SR.

Poslanec NR SR odmieta počúvať štátnu hymnu SR.

Myslím si, že to by malo byť dôvodom na odobratie mandátu poslanca NR SR.

Keď chce byť niekto poslancom NR SR, tak by mal prejaviť aspoň minimálnu úctu štátnej hymne SR, a keď už ju odmieta spievať, tak by mal pri nej aspoň mlčky stáť.

Ešte napríklad aj športovci cudzích krajín prejavujú úctu slovenskej hymne pred športovým podujatím, ktorého sa zúčastňuje Slovenská reprezentácia.

Športovci cudzích krajín aspoň mlčky stoja keď sa hrá slovenská hymna a nikde s nenávisťou pred hraním slovenskej hymny neutekajú.

Ale poslanec NR SR Gyimesi (Oľano) pohŕdavo s nenávisťou uteká z NR SR, keď sa hrá slovenská hymna v NR SR.

Matovič (Oľano), Gyimesi (Oľano). (Foto: YouTube)

Ako sa v Uhorsku násilne maďarizovali slovenské deti.

V roku 1887 sa na príkaz Budapešti začali násilné deportácie slovenských detí do maďarskej časti Uhorska. Cieľom týchto akcií bola morbídna výroba štatistických Maďarov. Po roku 1918 bolo evidovaných až 60 000 takýchto odvlečených a pomaďarčených slovenských detí.

Maďari odvliekli chlapcov a dievčatá vo veku od dvanásť do pätnásť rokov zo severných slovenských stolíc do maďarských častí Uhorska v dobytčích vagónoch s číslami na krku. Otrasná akcia sa často skončila fiaskom a mnohými tragédiami. Väčšina detí utiekla a cez hory strastiplne putovala domov. Mnohé deti sa stratili, niekoľko desiatok zahynulo. Akcia maďarskėho vzdelávacieho spolku FEMKE vzbudila pobúrenie v celej Európe.

Maďari v rámci útlaku Slovákov zorganizovali zbieranie sirôt, ale i násilne odoberali deti slovenským rodičom a odvážali ich na „Dolnú zem“, kde si ich gazdovia i iní záujemcovia rozoberali na službu a pomaďarčovanie. To sa dialo na prelome 19. a 20. storočia.“

Koncom 19. storočia sa odohrávali v Uhorsku obrovské zverstvá. Béla de Bártfa bol jedným z hlavných teoretikov pomaďarčovaniania Slovákov. Tento muž je známy výrokom: „Keď Slovákov nemožno získať láskavosťou, zostáva iba jediný spôsob – úplne ich vyhubiť. Ak sa Maďari chcú udržať ako národ, potom sa musia posilňovať cudzími živlami a pohltiť nemaďarské národy.“

Teoretická práca župného hodnostára de Bártfu mala aj praktické vyústenie. Po zrušení slovenských gymnázií a zatvorení Matice slovenskej, založili 20. novembra 1883 Hornouhorský maďarský vzdelávací spolok Felvidéki/Felsőmagyarországi Magyar Közművelődési Egyesület (FEMKE), ktorý zhabaný majetok Matice slovenskej použil ako nástroj najkrutejšej maďarizácie. V tomto spolku sa zrodila rasisticky zvrátená idea deportácie slovenských detí na pomaďarčenie v maďarských kalvínskych rodinách.

Matovičova mafia! L. Makó dostal od Matovičovej koalície 9,5 milióna € zo štátneho rozpočtu!

22.06.2021

L. Makó je jedným z najhorších kriminálnikov a mafiánov, ktorý sa kedy objavili na Slovensku! L. Makó sa dlhodobo stretáva a spolupracuje s I. Matovičom. L. Makó sa priznal a boli mu už nevyvrátiteľné dokázané nehorázne zločinecké mafiánske aktivity hraničiace s absolútnou mafiánskou brutalitou! Pri brutálnych mafiánskych činoch, ktoré sú Makóovi dokazané a ku [...]

Oľano mafiánsky kradne na MOM-kách! Mafiáni z Oľano sa dostali do riadiacich štruktúr štátu

21.06.2021

Štatny tajomník na ministerstve zdravotníctva K. Száz (Oľano) sa na MOM-kách (mobilné odberné miesta pre celoplošné testovania) mafiánsky obohatil o vyše 600-tisíc €! Podobne mafiánsky sa na MOM-kách obohatili desiatky, možno aj stovky ďalších osôb napojených na Oľano! Mafiánske uskupenie Oľano vymyslelo mafiánsky podvod za stovky miliónov € s tými ich [...]

Porovnanie Pročka s M.Čepčekom. Papalášska, „celebritná“ protekcia pre Pročka! Mafiánske uskupenie Oľano predvádza ohavné farizejstvo obludných rozmerov!

21.06.2021

M.Čepček je poslanec parlamentu z Oľano. Predstavitelia toho mafiánskeho uskupenia Oľano ho podmienečne vylučili a to len za to, že si „dovolil“ hlasovať podľa svojho svedomia v hodnotových otázkach. M. Čepček svojím hlasovaním nespáchal nič zlé. To isté obludne farizejské Oľano, ktoré podmienečne vylučilo M. Čepčeka, protežuje Pročka, ktorý je okrem [...]

Viktor Orbán

Homosexuál rovná sa pedofil. EÚ je pobúrená maďarským LGBTI zákonom

22.06.2021 18:41

"Stigmatizácia LGBTIQ ľudí zreteľne porušuje ich základne právo na dôstojnosť," píše sa v spoločnom vyhlásení 13 krajín.

aš-Šabáb

Teroristi využívajú pandemickú krízu, tvrdí Europol

22.06.2021 18:17

Európsky policajný úrad to uviedol vo výročnej správe o terorizme v Európskej únii.

kravy

Na lúkach v obci Bolešov uhynuli desiatky kráv

22.06.2021 17:15

Stalo sa tak po tom, ako sa kravy napili kontaminovanej vody. V cisterne predtým viezli močovinu.

kolóny, bratislava

Japonci by to zvládli za víkend. Kremský si pre kolóny pred Bratislavou volá šéfa NDS

22.06.2021 15:46, aktualizované: 17:34

Juraj Tlapa pred výbor predstúpi pre situáciu na diaľnici D2 medzi Stupavou a hlavným mestom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 544488x
Priemerná čítanosť článkov: 3468x

Autor blogu

Kategórie